افتتاح نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان صادرات محور

حضور ستاد توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی با بیش از 24 شرکت دانش بنیان فعال در حوزه های آب و انرژی

خانه نوآوری و صادرات فناوری به عنوان شعبه مرکزی خانههای نوآوری و فناوری در کشورهای هدف صادراتی، با دستور حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در محل نمایشگاه بینالمللی تهران کار خود را آغاز کرد.

این خانه در 3500 متر مربع در سه طبقه راه اندازی شده است و 400 شرکت با 800 محصول در آن حضور دارند. محصولاتی مختلف در حوزه ماشینآلات و تجهیزات، برق و مخابرات، حمل و نقل، آب و انرژی، کشاورزی و صنایع غذایی، خانه و شهر هوشمند، مواد پیشرفته، صنایع فلزی، تجهیزات پزشکی، دارو و سلامت، سیمولاتورها، صنایع خلاق شامل آی تی و نرم افزار، انیمیشن، صنایع دستی، گیم و اسباب بازی و سایر صنایع فرهنگی.

«تسهیل فرآیند صادرات شرکتهای دانشبنیان و خلاق»، «شتابدهی توسعه بازار بین‌المللی» و «معرفی توانمندی تولیدات داخلی در بازارهای بینالمللی» از جمله ماموریت­های تعریف شده برای این خانه‌ است.

ستاد توسعه فناوری­ های حوزه آب و انرژی معاونت علمی و فناوری با هدف تسهیل فرآیند صادرات شرکت­ های دانش ­بنیان داخلی و با ارائه محصولات فناورانه بیش از 24 شرکت دانش ­بنیان فعال در حوزه ­های مختلف نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، برق و انرژی­ های تجدیدپذیر،تجهیزات، هوشمندسازی انرژی و ... در این خانه فناوری حضور دارد.

کلمات کلیدی
//isti.ir/ZGjr